mp3j.pl

mp3j.pl

gra terenowa techniki harcerskie

gra terenowa techniki harcerskie

Geocaching – Technologia Behind The Hi-Tech Treasure Hunt

Wszystko zaczęło się w dniu 2 maja 2000 roku z usunięciem selektywnej dostępności przez Biały Dom. (Selective Dostępność jest zamierzona zmiana sygnału GPS pogorszyć dokładność odczytów) W tym momencie, odbiornik GPS stał się 10 razy bardziej dokładne.

GPS lub Global Positioning System to system nawigacji, który działa poprzez wykorzystanie dwudziestu czterech satelitów rozmieszczonych na całym świecie w niskiej orbicie Ziemi.http://www.paulanos.pl/ Satelity te zostały umieszczone przez Departament Obrony USA, ale są bezpłatne dla świata w użyciu.

Każdy satelita nad Ziemią jest zasilany energią słoneczną, z podtrzymaniem bateryjnym do czasu podczas zaćmień. Wysyłają sygnał, który jest niezwykle dokładny, w ciągu 40 miliardowych części sekundy. Odbiorniki GPS wziąć sygnał z satelitów i użyć triangulacji do obliczenia dokładnej lokalizacji użytkownika, a także prędkość, przebyty dystans, a elewacja.

gra terenowa techniki harcerskie

Triangulacji prace odbiornika za pomocą sygnałów z trzech lub więcej satelitów, aby określić lokalizację. Jest to proces, który trygonometrycznych określa położenie punktu za pomocą łożyska do niej z dwóch punktów stałych znanej odległości od siebie.

Przed Selektywna Dostępność została usunięta, jednostki GPS otrzymał kodowany sygnał, który miał wpływ na dokładność. Po 2 maja 2000 roku, nowy świat możliwości udziałem GPS otworzyło.

Urządzenia GPS są pojawiały się coraz więcej tych dni, ponieważ ich szczególną przydatność jest uznawane przez ogół społeczeństwa. Wiele samochodów dzisiaj oferujemy system nawigacji GPS, które pomogą prowadzić do miejsca przeznaczenia.

Jeden dzień po usunięciu selektywnej dostępności, konsultant komputerowy o nazwie David Ulmer postanowił przetestować nową dokładność. Ukrył pojemnik w lesie w Oregonie i wspólne współrzędne ze społecznością internetową.
Artykuł dzięki: