mp3j.pl

mp3j.pl

Geocaching

Geocaching

Geocaching, to gra terenowa, która polega na poszukiwaniu tak zwanych skrytek, które wcześniej ukryli inni uczestnicy zabawy. W skrytkach znajdziemy dziennik odwiedzin, do którego wpisują się kolejni odnajdujący skrytkę, czasami wkładają tam drobne upominki dla kolejnego znalazcy. Lokalizacja miejsca, gdzie ukryta jest skrytka jest przekazywana przez jej założyciela innym uczestnikom poprzez podanie jej współrzędnych geograficznych w specjalnej https://www.plekspol-poliweglan.pl bazie internetowej – serwisie geocachingowym.http://benevobis.com.pl/pl/bialko-skuteczne-rzezbienie-miesni/

Ideą tej gry jest zachęcenie uczestników do odwiedzenia, a przy okazji zwiedzenia wielu miejsc, aby znaleźć skrytkę. Jest to bardzo fajna gra, a zarazem zabawa, dla osób lubiących poszukiwania, trudne zagadki, odkrywanie różnych miejsc, niejednokrotnie rzadko odwiedzanych przez innych. Zabawa łączy poprzez bazę internetowa z innymi poszukiwaczami oraz wciągu do kolejnych poszukiwań oraz zakładania własnych skrytek.

Geocaching to również fajny sposób na ciekawe zwiedzanie, bo skrytki znajdziemy w całej Polsce, ale również na świecie. Na świecie gra ta rozpoczęła się w 2000 roku i pierwsza skrytka ukryta była w okolicy miejscowości Estacada w Oregonie. Do polski dotarła w listopadzie 2001 roku, lecz pierwsza skrytka została założona w styczniu 2002 roku. Najstarsza założona skrzynka już nie istnieje, a najstarszą istniejącą jest ta z okolic Szczytna założona w czerwcu 2002 roku.

Artykuł dzięki: http://pokoje-biancas.pl