mp3j.pl

mp3j.pl

Gra miejska

Gra miejska

Kolejną alternatywą jest gra miejska, która wykorzysta przestrzeń miejską do rozgrywki. Łączy ona elementy podchodów, happeningów, gier komputerowych. Mogą być organizowane w różnych miejscach, mieć formę otwartą, zamkniętą. Co raz częściej grę miejską wykorzystuję się jak imprezę integracyjną. Mają bardzo różnorodną tematykę, w zależności od naszych zainteresowań, może przybierać różną formę – wydarzeń historycznych, powieść, wymyślona historia.

W Polsce gra miejska rozwinęła się od kampanii reklamowej, która miała szeroki odzew w społeczeństwie w 2005 roku. Stąd przyjeli miasto jak planszę, na której grano. Zaczęło organizować gry miejskie początkowo w Katowicach, Poznaniu, Warszawie, a dalej w różnych częściach Polski.

Obecnie gier miejskich jest dużo. Organizowane są przez osoby prywatne, firmy, ale także różne organizacje i instytucje. W Polsce znaną i dużą grą miejską, jest ta organizowana przez Muzeum powstania Warszawskiego, która ma tło historyczne gry. Inna dosyć znaną grą miejską w Polsce, jest organizowana w Łodzi Poetyckie Gry Uliczne organizowane przez Ośrodek Literacko-Wydawniczy Łódzkiego Domu Kultury.

Artykuł dzięki: