mp3j.pl

mp3j.pl

Podchody

Podchody

Podchody to chyba najbardziej znana z gier terenowych. Jest bardzo często organizowana przez harcerzy np. na obozach. Polega na tym, że jedna grupa ucieka pozostawiając skleroterapia szczecin po drodze znaki – strzałki, ślady, zadania do rozwiązania, dla grupy przeciwnej, która musi tę pierwszą znaleźć. Podchody można nieco utrudnić poprzez bardziej skomplikowane łamigłówki, czy zadania, które mają doprowadzić do konkretnego miejsca. Grupa, która poszukuje uciekających wyrusza około 15-30 min po grupie pierwszej. Nie wystarczy znaleźć grupę uciekającą, ale równie odnaleźć i rozwiązać wszystkie pozostawione zadania.

Gra nie wymaga jakiś konkretnych przyborów, ale przyda się kreda, coś do pisania i coś na czym można pisać, jakieś nitki lub wstążki, aczkolwiek można wykorzystać gałązki, liście i inne rzeczy, które znajdziemy podczas gry.

Miejscem gry może być dowolny obszar, na którym jest na tyle miejsca, aby grupy mogły swobodnie się poruszać. Może to być zarówno las, czy park, jak i miasto.

Artykuł dzięki: